...
- Den europeiske statsgjeldskrisen vil ikke bli løst over natten. Det finnes ingen vidundermedisin, sier Angela Merkel. Foto: EU/ANB/Arkiv

– Ingen vidundermedisin

– Den europeiske statsgjeldskrisen vil ikke bli løst over natten. Det finnes ingen vidundermedisin, sier Angela Merkel.

Publisert 10.05.2012 kl 12:55 Oppdatert 10.05.2012 kl 13:01

Tips en venn på e-post:

Å låne mer penger for å stimulere økonomien vil bare forverre den økonomiske krisen i Europa, mener Tysklands statsminister Angela Merkel.

Hun redegjorde torsdag om krisen i en tale i den tyske nasjonalforsamlingen. Representantene applauderte da Merkel nok en gang insisterte på at gjeldstyngede europeiske land må kutte utgifter og få budsjettene i balanse.

– Den europeiske statsgjeldskrisen vil ikke bli løst over natten. Det finnes ingen vidundermedisin, sa Merkel.

I stedet tok hun til orde for å angripe årsaken til krisen:

– Årsaken er de forferdelige gjeldsbyrdene og manglende konkurranseevne i enkelte europeiske land, framholdt den tyske regjeringssjefen. (ANB-NTB-AFP)

På forsiden nå


...

Våt helg på Hvasser

Nyheter Norsk Brettseilerklubb (NBK) og Færder seilforening arrangerte vellykket brettfestival på Fynstranda i helga. Les mer

...

Du kan tenne bål

Nyheter Om du følger visse forutsetninger kan du, uten søknad eller forhåndsvarsling, tenne sankthansbål 23. juni i strandkanten ved kysten i Holmestrand, Re, Horten, Tønsberg, Nøtterøy og Tjøme. Les mer

...

Med stjålet båt på slep

Nyheter Sesongen for båttyverier er i gang. Les mer

Tips oss

Telefon: 33 34 57 77
Telefaks: 33 34 57 70
E-post: red@oyene.no

Kontakt oss

Besøksadresse: Ørsnesalléen 31, Teiegården, 2. etg
Postadresse: Postboks 124 Teie, 3106 Nøtterøy
Telefon: 33 34 57 77
Telefaks: 33 34 57 70

Redaksjonen

Daglig leder/Ansvarlig redaktør: Tor Aslesen

Nettavisen oyene.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten. Det gjøres oppmerksom på at denne nettavisen regelmessig blir innsamlet og lagret av Nasjonalbiblioteket. Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig som kildemateriale for forskning og dokumentasjon.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.