Berlin (ANB-NTB): En gruppe væpnede og maskerte menn stormet lørdag en stor pokerturnering i Berlin og truet til seg en større pengesum.
Kampstart om:
| Publisert 06.03.2010 kl 18:22 Oppdatert 06.03.2010 kl 18:32 |
Opptil seks væpnede personer gjennomførte aksjonen mot den internasjonale pokerturneringen på Grand Hyatt Hotel i området med Potsdamer Platz, ifølge tysk politi.
Avisen BZ melder at ranere bevæpnet med skytevåpen og håndgranater stormet kasinoet ved 14.30-tiden og truet til seg minst 800.000 euro - over 6,4 millioner kroner.
Det oppsto panikk i lokalet da en av ranerne angivelig ropte «vi har en bombe». Det befant seg flere nordmenn på turneringen.
– Vi gjemte oss under bordene. Det var fullstendig kaos, sier en av de norske spillerne til tv2nyhetene.no.
– Det ble kaos, og så så jeg en mann i rød treningsjakke som kom løpende rett mot oss. Han hadde et gevær eller noe i hånden. Vi ble livredde og sprang og gjemte oss i presserommet. Vi barrikaderte døren med stoler og annet slik at de ikke skulle komme inn, sier Linda Olofsson til Aftonbladet.
Førstepremien i turneringen er på rundt 8 millioner kroner, og turneringen trekker flere kjente navn. Blant annet har den tidligere tennisstjernen Boris Becker deltatt, men han ble slått ut av turneringen før det væpnede ranet lørdag. (ANB-NTB DPA)
| I dag | I morgen | |||
| Tønsberg | 16.6° | 19.7° | ||
| Larvik | 16.6° | 19.0° | ||
| Fredrikstad | 16.7° | 18.6° | ||
| Oslo | 16.3° | 18.3° | ||
Strand Craft 122 kommer med en egen sportsbil, parkert i båtens garasje.
Se alle bildene
Mens Contador kunne ikle seg den gule ledertrøyen, til piping og buing fra publikum.
Se bildene fra den 15. etappen