...
Denne gjengen fra Sjøbodteatret står på scenen fra torsdag og hele helgen, når de skal spille Den magiske boka, drømmeprinsen og jakten på en helt.

Drømmeprinser, prinsesser og onde damer

Torsdag har de unge skuespillerne i Sjøbodteatret premiere på sitt siste stykke.

Publisert 24.04.2012 kl 08:32 Oppdatert 24.04.2012 kl 09:02

Tips en venn på e-post:

Den magiske boka, drømmeprinsen og jakten på en helt, heter forestillingen som er satt opp på Papirhuset teater.

Stykket blir spilt hele helgen også, og på forestillingen klokka ett på lørdag kommer prinser og prinsesser gratis inn, så her kan det være lurt å holde av en billett, heter det i invitasjonen.

Idé, manus og regi Heidi Germann. Sjøbodteatret har jobbet med forestillingen fra høsten og frem til premieren, så barna er med på prosjektet hele veien. I denne teatergruppen er det barn i alderen 11-14 som spiller, og flere av dem fra øyene.

Historien er hentet fritt fra Brødrene Grimm, Fables og Roald Dahl.

- Hva er en helt? Når eventyrfigurer slipper ut av eventyrene sine, er det et av spørsmålene som dukker opp.

Plutselig er blant annet Rødhette, Snøhvit og Drømmeprinsen på samme sted uten at noen kan forklare det. Forvirring, sjalusi og kaos oppstår.

Det trengs en som kan rydde opp og dermed er heltejakten i gang. Men den går ikke problemfritt for seg, for det er ikke bare de gode figurene som har sluppet ut av eventyrene.

Også Frau Totenkinder og Den Onde Dronningen er på ferde. Hva pønsker de på?



På forsiden nå


...

Nei til ti meter ny brygge

Nyheter I Nordhavna på Hvasser fikk eier av en fritidsbolig ja til større brygge etter flere behandlingsrunder hos politikerne. Fylkesmannen er ikke enig i det. Les mer

...

Ingen alvorlige hendelser

Forsiden Les politiets logg fra natt til søndag her. Les mer

...

Klager på avgjørelsen

Nyheter Hytta i Rødnesveien nord på Tjøme fikk nei fra politikerne da saken var oppe. Både mål og utseende ble det reagert på. Les mer

...

Travel natt for politiet

Nyheter Få alvorlige hendelser, men hektisk for operasjonssentralen i Vestfold natt til 18. mai. Les mer

Til Grasrotandelen

Tips oss

Telefon: 33 34 57 77
Telefaks: 33 34 57 70
E-post: red@oyene.no

Kontakt oss

Besøksadresse: Ørsnesalléen 31, Teiegården, 2. etg
Postadresse: Postboks 124 Teie, 3106 Nøtterøy
Telefon: 33 34 57 77
Telefaks: 33 34 57 70

Redaksjonen

Daglig leder/Ansvarlig redaktør: Tor Aslesen

Nettavisen oyene.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten. Det gjøres oppmerksom på at denne nettavisen regelmessig blir innsamlet og lagret av Nasjonalbiblioteket. Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig som kildemateriale for forskning og dokumentasjon.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.