Opera i ballsalen

Fredagens konsert i ballsalen på Klubben er i sin helhet viet opera. Interessen for musikkformen er økende, ikke minst etter at det nye operahuset i Bjørvika så dagens lys i tidligere i år.

Publisert 02.12.2008 kl 11:43 Oppdatert 02.12.2008 kl 16:29

Tips en venn på e-post:

...
Bildetekst: Ragnhild Motzfeldt, Kjerstin Løvdal og Kari Lise Høgseth er solister ved fredagens konsert på Rica Klubben hotel ¿ Foto: Privat
...
Bildetekst: Ragnhild Motzfeldt, Kjerstin Løvdal og Kari Lise Høgseth er solister ved fredagens konsert på Rica Klubben hotel ¿ Foto: Privat
...
Bildetekst: Ragnhild Motzfeldt, Kjerstin Løvdal og Kari Lise Høgseth er solister ved fredagens konsert på Rica Klubben hotel ¿ Foto: Privat
...

Arrangør Levende klassisk ønsker å bidra til å stimulere interessen ytterligere også i Tønsberg og lover utdrag fra en rekke berømte operaer. Det blir blant annet en egen avdeling med flere utdrag fra operaen Carmen av Georges Bizet, som regnes som verdens mest populære opera. Halvparten av billettene til konserten er allerede solgt.

Operasangerne Ragnhild Motzfeldt, Kjerstin Løvdal og Kari Lise Høgseth ble for en tid siden plukket ut av operasjef Bjørn Simensen til et internt arrangement i Den Norske Opera. Etter dette har De Tre Damene, som de kaller seg, hatt stor suksess med sine konserter.

Petter Andersen i Levende klassisk ville gjerne presentere damene for publikum i Tønsberg, men ønsket en mannlig sanger i tillegg. Valget falt på barytonen Mads Wighus som er kjent for publikum i Tønsberg fra en fullsatt operakonsert for halvannet år siden. Akkompagnatør er Patrick Johanson.

For å oppnå større tyngde i det operamessige uttrykket har Levende klassisk også invitert Valenkoret fra Sandefjord til å bidra. Koret ledes av dirigent Bård Bonsaksen og akkompagneres av Ingegerd Kemkers.

Med to pianister, fire solister og et helt kor, lover Petter Andersen i Levende klassisk en festkveld i den gamle ballsalen på Klubben for alle som er interessert i opera.

...

Lyn og torden vil herje

Nyheter Yr.no melder om et skikkelig torden- og grisevær på Østlandet. Verst vil det bli fra klokken 1800 ikveld og over natta. Les mer

...

- Gjerdet i sjøen får ikke bli

Nyheter Gjerdet som går langt ut i sjøen kan ikke bli værende slik, mener miljøvernleder Bjørn Bjerke Larsen i Tjøme kommune. Les mer

...

- Over 800.000 nordmenn risikerer ID-tyveri

Nyheter Én av fem nettbrukere benytter samme passord overalt på internett. – Livsfarlig, mener norske sikkerhetseksperter. Les mer

...

Kjørte bil dritings på Teie - kjørt hjem av politiet

Nyheter Kvinnen som krasjet i et skilt på Teie torv i natt til tirsdag, var så full at det ikke gikk å ta prøver av henne der og da. Les mer

...

51-åring fersket på morellslang

Nyheter Det gikk ikke helt greit for den middelaldrende mannen som campet i et morelltre i natt. Les mer

Tips oss

Telefon: 33 34 57 77
Telefaks: 33 34 57 70
E-post: red@oyene.no

Kontakt oss

Besøksadresse: Ørsnesalléen 31, Teiegården, 2. etg
Postadresse: Postboks 124 Teie, 3106 Nøtterøy
Telefon: 33 34 57 77
Telefaks: 33 34 57 70

Redaksjonen

Daglig leder/Ansvarlig redaktør: Tor Aslesen

Nettavisen oyene.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.