...
Arbeiderpartiets landsmøte ble behørig kommunisert ut via ulike nettsamfunn. Foto: Terje Pedersen, ANB

Spent valgforsker

Oslo (ANB): – Sosiale medier i valgkampen er noe nytt som sprer seg som en brannfakkel, men vi vet lite om effekten.

Fotball Live

søndag 12. sep. kl. 18:00
Kongsvinger - Sandefjord

Kampstart om:

9 dager 15 timer 34 min. 25 sek.
Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Nøtterøy  Tjøme 
...
Publisert 23.06.2009 kl 07:18 Oppdatert 23.06.2009 kl 08:41

Tips en venn på e-post:

LES OGSÅ:

Politikkens nettvinnere 24.06.09 - 08:31

Tar valgkampen på nett 23.06.09 - 09:31

Det sier valgforsker Hanne Marthe Narud til Avisenes Nyhetsbyrå (ANB).

– Dette er så nytt at vi ikke har noen målinger som viser effekten ved valg. Twitter hørte jeg om nær sagt for første gang på Arbeiderpartiets landsmøte. Men bruken av sosiale medier har nok noe å si for hvor tydelig du framstår som politiker, sier Narud, som gleder seg til å tolke resultatene fra den kommende valgundersøkelsen.

– Tror du politikere som kaster seg på nettbølgen kan gjøre det på «feil» måte?

– Det kan raskt bli uheldig hvis man ikke holder seg unna intimsfæren. Man bør skille mellom offentlig verv og liv og det private, sier Narud, som også tror en del politikere satser på nett for «sikkerhets skyld».

Hun spår at politikk på nett også i framtiden kommer til å være et supplement, og at fenomenet langt fra kan sammenlignes med revolusjonen som fjernsynsapparatet representerte i politikken.

– Foreløpig tror jeg dette virker mest stimulerende på de som er spesielt interesserte i politikk. Nye deltakelsesformer brukes mest av de som er aktive fra før, sier Narud, men legger til at norske velgere er blant de mest aktive i verden når det gjelder bruk av informasjonsteknologiens muligheter. (ANB)

...

Smutthull kan gi bryggeplass

Nyheter Nå kan du legge brygger i sjøen i opptil to måneder uten å søke. Les mer

...

Tjømlinger blir TV-kjendiser

Nyheter Arkitekt Rune Breili og familien har bodd med namalene på stillehavsøya Vanuatu i over tre uker. Les mer

...

Pasientene i Vestfold får mest behandling

Forsiden Sykehuset i Vestfold (SiV) er landets mest kostnadseffektive sykehus. Les mer

...

Rumenere snart på krimtoppen

Forsiden Utlendinger i norske fengsler utgjør i dag 27 prosent av fangene. Les mer

...

Vil ha flere kvinnelige rådmenn

Nyheter 10. september inviterer KS-sjef Sigrun Vågeng alle landets kvinnelige rådmenn til rådslag i Oslo. Dit kommer blant annet Nøtterøy-rådmann Toril Eeg. Les mer

Dagens mest leste saker

...

Møkka lei

Skipsreder John Fredriksen liker ikke Norge. Derfor trekker han tilbake planene om å flagge skipene sine hjem. Grunnen er at han, ifølge eget utsagn, er «møkka lei» norske byråkrater.

Les kommentaren her

Siste bildeserier

Nordens største båtmesse

...

Båter i sjøen i Kadettangen er i gang. Se bildene her.

Se bildeserie

Nytt og gammelt

...

Tømrer Esben Haug startet med en 200 år gammel rønne da han gikk i gang med å bygge. Nå er rønna en moderne enebolig, men det gamle er godt bevart.

Se bildene her

Solbakken gikk amok

...

Rosenborg måtte se mesterligadrømmen gå fløyten mot et sterkt FC København.

Se bildene fra dramaet!

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource.

10 siste innenriks

Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

Tips oss

Telefon: 33 34 57 77
Telefaks: 33 34 57 70
E-post: red@oyene.no

Kontakt oss

Besøksadresse: Ørsnesalléen 31, Teiegården, 2. etg
Postadresse: Postboks 124 Teie, 3106 Nøtterøy
Telefon: 33 34 57 77
Telefaks: 33 34 57 70

Redaksjonen

Daglig leder/Ansvarlig redaktør: Tor Aslesen

Nettavisen oyene.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.