...
Logo Foto: ANB

Troppene i gruppe A

Her finner du oversikt over EM-sluttspillets stjerner.

Stian Grythaugen
Stian Grythaugen, ANB Profil E-post
Publisert 05.06.2012 kl 10:14 Oppdatert 05.06.2012 kl 10:14

Tips en venn på e-post:


Omtalte lag og spillere


500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.oyene.no/504524/6091678/2012-06-05T10:14:46Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/jetty-0.0.0.0-9002-componada-webapp.war-_componada-webapp-any-/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-2.178.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
Error reported by XML parser processing null: Scanner State 24 not Recognized 

Hellas:

Målvakter: 1 Kostas Chalkias (PAOK), 12 Alexis Tzorvas (Palermo), 13 Mikhalis Sifakis (Aris).

Backer: 2 Yiannis Maniatis (Olympiakos), 3 Georgios Tzavelas (Monaco), 4 Stelios Malezas (PAOK), 5 Kyriakos Papadopoulos (Schalke), 8 Avraam Papadopoulos (Olympiakos), 15 Vasilios Torosidis (Olympiakos), 18 Sotirios Nini (Panathinaikos), 19 Sokratis Papastathopoulos (Werder Bremen), 20 José Holebas (Olympiakos).

Midtbanespillere: 6 Grigoris Makos (AEK), 10 Georgios Karagounis (Panathinaikos), 16 Georgios Fotakis (PAOK), 21 Kostas Katsouranis (Panathinaikos), 22 Kostas Fortounis (Kaiserslautern), 23 Yiannis Fetfatzidis (Olympiakos).

Spisser: 7 Giorgos Samaras (Celtic), 9 Nikos Liberopoulos (AEK), 11 Kostas Mitroglou (Olympiakos), 14 Dimitrios Salpingidis (PAOK), 17 Theofanis Gekas (Samsunspor).

Landslagssjef: Fernando Santos.

Polen:

Målvakter: 1 Wojciech Szczesny (Arsenal), 12 Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Bialystok), 22 Przemyslaw Tyton (PSV Eindhoven).

Backer: 2 Sebastian Boenisch (Werder Bremen), 3 Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznan), 4 Marcin Kaminski (Lech Poznan), 13 Marcin Wasilewski (Anderlecht), 14 Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), 15 Damien Perquis (Sochaux), 20 Lukasz Piszczek (Borussia Dortmund).

Midtbanespillere: 5 Dariusz Dudka (Auxerre), 6 Adam Matuszczyk (Fortuna Düsseldorf), 7 Eugen Polanski (Mainz), 8 Maciej Rybus (Terek Grozny), 10 Ludovic Obraniak (Bordeaux), 11 Rafal Murawski (Lech Poznan), 16 Jakub Blaszczykowski (Borussia Dortmund), 18 Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), 19 Rafal Wolski (Legia Warszawa), 21 Kamil Grosicki (Sivasspor).

Spisser: 9 Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), 17 Artur Sobiech (Hannover), 23 Pawel Brozek (Celtic).

Landslagssjef: Franciszek Smuda.

Russland:

Målvakter: 1 Igor Akinfejev (CSKA Moskva), 13 Anton Sjunin (FC Dinamo Moskva), 16 Vjatsjeslav Malafejev (Zenit St. Petersburg).

Backer: 2 Alexander Anjukov (Zenit St Petersburg), 3 Roman Sjaronov (Rubin Kazan), 4 Sergej Ignasjevitsj (CSKA Moskva), 5 Jurij Zjirkov (Anzji), 12 Alexej Berezutski (CSKA Moskva), 15 Dmitri Kombarov (Spartak Moskva), 19 Vladimir Granat (Dinamo Moskva), 21 Kirill Nababkin (CSKA Moskva).

Midtbanespillere: 6 Roman Sjirokov (Zenit St. Petersburg), 7 Igor Denisov (Zenit St Petersburg), 8 Konstantin Zyrjanov (Zenit St. Petersburg), 9 Marat Izmailov (Sporting Lisboa), 17 Alan Dzagojev (CSKA Moskva), 22 Denis Glusjakov (Lokomotiv Moskva), 23 Igor Semsjov (Dinamo Moskva).

Spisser: 10 Andrej Arsjavin (Zenit St Petersburg), 11 Aleksander Kerzjakov (Zenit St. Petersburg), 14 Roman Pavljutsjenko (Lokomotiv Moskva), 18 Aleksander Kokorin (Dinamo Moskva), 20 Pavel Pogrebnjak (Fulham).

Landslagssjef: Dick Advocaat.

Tsjekkia:

Målvakter: 1 Petr Cech (Chelsea), 16 Jan Lastuvka (Dnjepr), 23 Jaroslav Drobny (Hamburg).

Backer: 2 Theodor Gebre Selassie (Liberec), 3 Michal Kadlec (Leverkusen), 4 Marek Suchy (Spartak Moskva), 5 Roman Hubnik (Hertha Berlin), 6 Tomas Sivok (Besiktas), 8 David Limbersky (Viktoria Plzen).

Midtbanespillere: 10 Tomás Rosicky (Arsenal), 11 Milan Petrzela (Viktoria Plzen), 12 Frantisek Rajtoral (Viktoria Plzen), 13 Jaroslav Plasil (Bordeaux), 14 Václav Pilar (Viktoria Plzen), 17 Tomas Hübschman (Sjakhtar Donetsk), 18 Daniel Kolar (Viktoria Plzen), 19 Petr Jiracek (Wolfsburg), 22 Vladimir Darida (Viktoria Plzen).

Spisser: 7 Tomas Necid (CSKA Moskva), 9 Jan Rezek (Anorthosis Famagusta), 15 Milan Baros (Galatasaray), 20 Tomás Pekhart (Nürnberg), 21 David Lafata (Jablonec).

Landslagssjef: Michal Bilek.

(ANB)

På forsiden nå


...

Bank ber deg om ikke å oppdatere

«Vi ber deg vente med å oppdatere iOS8», heter det i en SMS fra Sparebank1 Nøtterøy-Tønsberg.

...

Store motsetninger under folkemøtet

Svart eller hvitt. Halvfullt eller halvtomt. Kontrastene var store da kommunene Nøtterøy, Tjøme og Tønsberg inviterte sine innbyggere til et møte i kulturhuset tirsdag. Tema: kommunesammenslåing.

...

Bare en øvelse

Onsdag øves oljevernberedskapen i ytre Oslofjord.

...

De sikret gullet!

Tønsbergseilerne Jacob Lepperød, Håvard Aker, Martin Johan Janssen, Sondre Butler Wang og Alexandra Gulbrandsen sikret gullmedaljen i NM LagCup for E-joller som gikk på Fjærholmen denne helgen.