...
Mikkel Diskerud skal spille for Rosenborg ut sesongen - foreløpig. Foto: Digitalsport

Signerte for Rosenborg

Mikkel Diskerud skal spille for Rosenborg ut sesongen.

Publisert 09.08.2012 kl 19:23 Oppdatert 09.08.2012 kl 20:38

Tips en venn på e-post:

21-åringen har signert kontrakt med trønderne for resten av sesongen.

– Dette føles litt spesielt. Rosenborg er laget det har smakt aller best for meg å slå i min karriere. Slik tror jeg det er for mange, siden Rosenborg er det beste laget i Norge og har vært det i flere tiår. Det vil bli en ære å spille for klubben som alle ønsker å vippe av pinnen, sier «Mix» til rbk.no.

Diskerud har trent med RBK de siste dagene.

– I utgangspunktet ønsket vi en lengre avtale, men Mix ville ha en avtale ut året for å bli kjent med Rosenborg og kjenne på det å være RBK-spiller. Vi håper selvfølgelig at dette skal føre til et lengre ekteskap, og har også avtalt et tidspunkt hvor vi skal diskutere en eventuell lengre avtale, sier sportslig leder Erik Hoftun.

I pausen av europacupkvalifiseringen mot sveitsiske Servette torsdag kveld ble både Diskerud og Tarik Elyounoussi presentert for publikum som nye Rosenborg-spillere.

Tarik Elyounoussi kommer fra Fredrikstad, og skal ha kostet trønderne rundt åtte millioner kroner. Han har signert en kontrakt med varighet ut 2015.

– Rosenborg er en stor klubb i Norge, og godt kjent i Europa. Så sportslig sett er dette det beste jeg kunne fått i Norge, så derfor valgte jeg Rosenborg, sier angriperen til rbk.no

Han har klare ambisjoner for hva han håper å oppnå i Trondheim.

– Jeg har aldri vært med og kjempet om gull, så det er helt nytt for meg og jeg gleder meg til å komme i gang. Jeg ser også fram til å bli kjent med spillere, støtteapparat og byen. Jeg håper selvfølgelig å bidra med mitt, men målet er å ta gull, sier Elyounoussi.

Rosenborg har også signert Alexander Lund Hansen, Jaime Alas og Tore Reginiussen i sommer.(ANB-NTB)

Omtalte lag og spillere



500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.oyene.no/504524/6182326/2012-08-09T20:38:49Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/jetty-0.0.0.0-9002-componada-webapp.war-_componada-webapp-any-/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-2.3.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
Error reported by XML parser processing null: Scanner State 24 not Recognized 

På forsiden nå


...

Nei til ti meter ny brygge

Nyheter I Nordhavna på Hvasser fikk eier av en fritidsbolig ja til større brygge etter flere behandlingsrunder hos politikerne. Fylkesmannen er ikke enig i det. Les mer

...

Ingen alvorlige hendelser

Forsiden Les politiets logg fra natt til søndag her. Les mer

...

Klager på avgjørelsen

Nyheter Hytta i Rødnesveien nord på Tjøme fikk nei fra politikerne da saken var oppe. Både mål og utseende ble det reagert på. Les mer

...

Travel natt for politiet

Nyheter Få alvorlige hendelser, men hektisk for operasjonssentralen i Vestfold natt til 18. mai. Les mer

Tips oss

Telefon: 33 34 57 77
Telefaks: 33 34 57 70
E-post: red@oyene.no

Kontakt oss

Besøksadresse: Ørsnesalléen 31, Teiegården, 2. etg
Postadresse: Postboks 124 Teie, 3106 Nøtterøy
Telefon: 33 34 57 77
Telefaks: 33 34 57 70

Redaksjonen

Daglig leder/Ansvarlig redaktør: Tor Aslesen

Nettavisen oyene.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten. Det gjøres oppmerksom på at denne nettavisen regelmessig blir innsamlet og lagret av Nasjonalbiblioteket. Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig som kildemateriale for forskning og dokumentasjon.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.