...
Roberto Mancini regner med å få beholde jobben selv om det ikke blir seriegull. Foto: Digitalsport

Frykter ikke sparken

Manchester City-manager Roberto Mancini er ikke bekymret for å miste jobben om laget hans feiler i jakten på det engelske seriegullet.

Publisert 27.04.2012 kl 12:57 Oppdatert 27.04.2012 kl 13:01

Tips en venn på e-post:

Mandag kveld tar Manchester City imot byrival og serieleder United på eget gress. Med seier vil hjemmelaget klatre til topps på bedre målforskjell med to kamper igjen.

Mancini har bare ett år igjen av kontrakten med de lyseblå, men italieneren er ikke redd for å miste jobben dersom gullet også denne sesongen havner i den røde delen av Manchester.

– Styreformann Khaldoon al-Mubarak og eier Sheikh Mansour er seriøse mennesker. En seier eller et tap forandrer ikke på ting. Vi jobber på et prosjekt som vi alle respekterer. Etter det kan alt skje i fotball, men jeg har et utmerket forhold til Khaldoon, og vi snakker sammen flere ganger i uka. Han liker å vite alt om laget og spillerne, sier Mancini.

City har ledet den engelske eliteserien i store deler av sesongen, men falt tilbake slik at United gikk forbi. I de tre siste kampene har imidlertid erkerivalen kastet bort fem poeng, noe som har gitt City tilbake troen på gull.

– Hvis Manchester City ikke vinner ligaen denne sesongen, så vil vi klare det neste år. Vi kommer til å få suksess i årene framover, mener Mancini. (ANBNTB)

Omtalte lag og spillere



500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.oyene.no/504524/6032931/2012-04-27T13:01:40Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/jetty-0.0.0.0-9002-componada-webapp.war-_componada-webapp-any-/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-2.4.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
Error reported by XML parser processing null: Scanner State 24 not Recognized 

På forsiden nå


...

Godt oppmøte i pinsen

Kultur Gard Bjørnstjerne Eidsvold og Terje Johannesen satte opp Terje Vigen på Verdens Ende i pinsen. Mange tok turen. Les mer

...

Festival i kirken også

Nyheter Tønsberg Middelalderfestival vil sette sitt preg på Tønsberg fra 25. mai til 2. juni.

Les mer

...

Nye inn på biblioteket

Nyheter With brød og kaffe åpner sin avdeling nummer to i Tønsberg og Nøtterøy bibliotek. Les mer

...

Nei til ti meter ny brygge

Nyheter I Nordhavna på Hvasser fikk eier av en fritidsbolig ja til større brygge etter flere behandlingsrunder hos politikerne. Fylkesmannen er ikke enig i det. Les mer

Tips oss

Telefon: 33 34 57 77
Telefaks: 33 34 57 70
E-post: red@oyene.no

Kontakt oss

Besøksadresse: Ørsnesalléen 31, Teiegården, 2. etg
Postadresse: Postboks 124 Teie, 3106 Nøtterøy
Telefon: 33 34 57 77
Telefaks: 33 34 57 70

Redaksjonen

Daglig leder/Ansvarlig redaktør: Tor Aslesen

Nettavisen oyene.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten. Det gjøres oppmerksom på at denne nettavisen regelmessig blir innsamlet og lagret av Nasjonalbiblioteket. Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig som kildemateriale for forskning og dokumentasjon.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.